İLKADIM HALI YIKAMA

Samsun Halı Yıkama

Türklerin göçebe kültüründen bu yana aşina oldukları halılar, yaşam alanlarımızda estetik güzellik katmanın yanında, soğuk ve sıcaktan, nem ve ıslaklıktan, toz ve kirlerden uzak tutmak gibi fonksiyonlara da sahiptirler. Öyle ki atalarımız çadırlarda göçebe hayatı sürerken dahi halı yerine geçen dönemin koşullarında keçe ya da kilim kullanmışlardır. Böylece hem soğuktan sıcaktan korunmuşlar, hem zararlı haşerelerle temastan kaçınmışlardır. Dolayısıyla halılar hem hijyen hem korunma amaçlı kullandığımız eşyalardandır. Uzun süre kullanımlarında temizliklerinin tam yapılması gerekmektedir. Toz, kir, ev akarı gibi sağlığa zararlı durumlarla karşılaşmamak adına Samsun halı yıkama hizmeti alabilirsiniz. Halı yıkama hizmeti almadan önce halı yıkama yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz internette yapacağınız aramalarda Samsun halı yıkama şirketi olarak bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

kullnici
0552 888 25 88
Arayın ...

Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

Samsun halı yıkama işlemi günümüzde farklı yöntemlerle uygulanmaktadır. Halı yıkatmak için bilgi sahibi olmanızı öneririz. Çünkü tüm yıkama işlemleri halınızın cinsine uygun olmalıdır. Aksi takdirde halılarınız zarar görebilir. Artık derinlemesine halı yıkama işlemi en çok tercih edilen yöntemdir. Ancak profesyonel yıkama firmaları tarafından gerçekleştirilebilen bu yöntem uygulaması oldukça zor bir yöntemdir. Halı yıkama fabrikalarında işlemden geçirilen halılar toz odalarında tozlardan arındırıldıktan sonra tam otomatik halı yıkama makinaları ile yıkanır. Samsun halı yıkama firması tarafından uygulanan diğer bir yöntem ise şampuanlama yöntemidir. Epey ekonomik olan bu yöntemde halı şampuanları sürüldükten sonra yıkama işlemi yapılır. Oldukça sık kullanılan bir yöntemdir. Bunların dışında buharla, köpükle ve kuru temizleme ile halı yıkama yöntemleri vardır.

Halı Yıkamada Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çeşitli renk, desen, motif ve ebatlarda üretilen halıların elbette dokularında da farklılıklar vardır. Samsun halı yıkama işlemi öncelikle halılarınızın dokusuna ve cinsine göre yapılmalıdır. Yıkama esnasında da dikkatli ve özenli olunması gerekmektedir. Halı yıkama esnasında dikkat edilecek hususları şu şekilde özetleyebiliriz.

  • Halının dokusuna ve cinsine uygun olan bir yöntemle yıkama işlemi yapılmalıdır. Yün, ipek, Çin halısı, Isparta halı ve el dokuması halılar yıkanırken oldukça dikkat edilmesi gereken halılardır. Dokumanın özelliğini kaybetmemesi adına türüne uygun bir yöntemle ve itinayla yıkanmalıdır.
  • El dokuması ve antika olan halıların kesinlikle elde yıkanmasını öneririz.
  • Yıkama esnasında kullanılacak halı şampuanlarının kaliteli ve natürel olması gerekmektedir.
  • Yıkama esnasında çok dikkatli davranarak olası bir sorunda hemen cihaza müdahale edilmesi gerekir.

Samsun Halı Yıkama Fiyatları

Samsun halı yıkama hizmeti alabilmek için internette yapacağınız aramalarda birçok firma ile karşılaşırsınız. İşletmelerin uyguladıkları yöntemlere göre fiyatları da değişkenlik gösterecektir. Kıyaslama yaparken yöntemlerin yanında alacağınız hizmetin kalitesini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Güncel koşullarda uygun ekonomik standartlarda seyreden halı yıkama fiyatları aşırı bir yöntem farkı olmadığı sürece ortalama değerlerde seyretmektedir. Samsun halı yıkama firması olarak yıkama işlemleriniz için detaylı bilgi alabilir, hizmet koşullarımızı öğrenebilirsiniz. Samsun’un tüm merkez mahallelerine hizmet veren firmamız müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla sizlerin karşısında olacaktır. Deneyimli personel, kaliteli hizmet ve sorunsuz servis ağımızla halılarınız evlerinizden alınır, en iyi şekilde yıkanıp kurutulup adresinize teslim edilir.

SAMSUN PRO WEB TASARIM
0552 888 25 88
HEMEN ARAYIN
0552 888 25 88
 WHATSAPP DESTEK
phone-handsetphonemap-markerearthmenu-circlepointer-rightpointer-left