İLKADIM HALI YIKAMA

Samsun’da Stor Perde Yıkama

Samsun’da stor perde yıkama hizmeti almaya karar verdikten sonra yapılması gereken ilk şey, size uygun profesyonel bir stor perde temizleme şirketi bulmaktır. Bu perdeler genellikle bir mekanizmaya sahip olduğundan, bu konuda tecrübeniz yoksa perdeyi konumundan çıkarmamanız gerekmektedir. Zebra ve stor perdelerin doğası gereği çamaşır makineleri ile temizlenmesi mümkün değildir. Bu perdeler mekanizmasından ayrılmalı ve sadece kumaş kısmı dikkatlice yıkanmalıdır. Normal olarak yıkanabilse bile hassas yıkamalarda zarar görebilir. Bu kumaşların yapısından ötürü asla ütüleme yapılmamalıdır. Samsun stor perde temizleme için mutlaka tavsiye edilen firmalardan bilgi alınması gerekmektedir. Ayrıca bu perdelerin mekaniğini nasıl monte edeceği bilinmiyorsa, perdeleri çöpe atmanıza neden olabilecek hatalar yapılabilmektedir. Bu durumda tekrar perde almamak için yıkama işlemi için firmalardan profesyonel bir destek almak bu konuda yardımcı olacaktır.

kullnici
0552 888 25 88
Arayın ...

Stor Perde Temizliği Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Samsun’da stor perde yıkama hizmeti her ilçede sunulmaktadır. Salonda ve ofis ortamlarında kullanılan stor perdelerin yılda bir kez yıkanması önerilmektedir. Evde kullanılan stor perdelerin de yılda bir kez temizlenmesi yeterli görülmektedir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi mutfak, konut ve otel girişleri gibi dış hava sirkülasyonu fazla olan yerlerde kullanılan stor perdeler kısa sürede kirlenecektir. Bu nedenle yılda iki kez yıkamak yeterli olacaktır. Stor perde ve benzeri stor perdelerin temizlik süresini, kullanıldığı ortam belirlemektedir. Eğer yüksek ortam hava akımı var ise özellikle otel rezidansları ve ofis binalarının girişlerinde daha sık temizlik yapılması gerekmektedir. Bu sayede sadece perdelerin ömrünü uzatmakla kalmayacak, aynı zamanda misafirlerin daha temiz, ferah bir ortamda ağırlanması sağlanacaktır.

Samsun stor perde temizleme hizmetlerinden yararlanarak kısa sürede kalıcı temizlik güvenle sağlanabilmektedir.

Stor Perde Nasıl Çıkarılır?

Samsun’da stor perde yıkama hizmetinden faydalanmadan önce stor perdelerin yerinden çıkarılması gerekmektedir. Stor perde nasıl çıkarılır?

Pek çok stor perde çeşidi bulunmaktadır. Klasik stor perde eğer yıkama işlemi için çıkarılacak ise tüm mekanizmanın çıkarılması gerekmektedir.  Stor perdenin öncelikle komple kaldırılması gerekmektedir. Sonrasında ise bir tornavida ile mekanizmayı tutan aparatın yukarı doğru itilmesi ve storun montaj aparatından kurtarılması gerekmektedir. Bu işlem stor perdeyi tutan tüm aparatlar için tekrarlanmalıdır. Stor uzun ise düşmemesi için birinden yardım alınması tavsiye edilmektedir. Aksi halde ise stor perde ağır olacağı için aparata zarar vermesi muhtemeldir. Çıkarma işlemi ile uğraşmak istemeyenler ya da başarılı olamayanlar için Samsun stor perde yıkama hizmetlerinden faydalanılması sayesinde stor perdeler rahatlıkla çıkarılıp temizlendikten sonra yerine de takılabilmektedir.

Samsun Stor Perde Yıkama Fiyatları

Samsun’da stor perde yıkama hizmetlerinden faydalanarak kısa sürede stor perdelerin temizliği güvenle ve kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Samsun’da stor perde yıkama fiyatları ise stor perdelerin boyutlarına, malzemesine ve firmaların kalitesine göre değişmektedir.

SAMSUN PRO WEB TASARIM
0552 888 25 88
HEMEN ARAYIN
0552 888 25 88
 WHATSAPP DESTEK
phone-handsetphonemap-markerearthmenu-circlepointer-rightpointer-left