İLKADIM HALI YIKAMA

Samsun’da Yerinde Halı Yıkama

Samsun’da yerinde halı yıkama oldukça dikkatli ve titiz bir şekilde yapılmaktadır. Halılar ev ve işyeri dekorumuzun ayrılmaz bir parçasıdır. Halıların düzenli olarak temizlenmesi insan sağlığı ve temizliği açısından oldukça önemlidir. Son zamanlarda insanlar, görünümü ve çevreyi sağlık açısından iyileştirmek için profesyonel halı yıkama şirketlerini tercih ediyor. Günümüzde halı çeşitlerinin artmasıyla birlikte, temizlik yapılırken kullanılan farklı yöntemler nedeniyle seçilecek temizlik firmasının bu alanda bilgi ve deneyime sahip olması gerekmektedir. Bu şekilde araştırma yapılarak halının renginde veya yüzeyinde herhangi bir bozulma olma ihtimali ortadan kalkar. Samsun halı yıkama firmaları ile son derece titiz ve detaylı bir şekilde halı yıkama işlemleri yerinde de gerçekleştirilmektedir.

kullnici
0552 888 25 88
Arayın ...

Yerinde Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

Samsun’da yerinde halı yıkama ev, iş yeri veya kamu binasında komple duvar ve taşınmaz halılar için verilen halı yıkama hizmetidir. Yerinde halı temizliği için firmaların; özel ekipman, temizlik malzemeleri ve yerinde halı yıkama konusunda deneyim sahibi olmaları gerekmektedir. Yerinde halı temizleme yöntemleri, halının ne kadar kullanıldığına veya ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak değişebilir. En sık tercih edilen yöntemler 5 kategoriye ayrılır: buharla temizleme, kuru temizleme köpükle yıkama, şampuanlama ve bonnetle temizleme.

Seçilen yöntem hangisi olursa olsun, halı yıkama şirketleri, tüm halıları öncelikle süpürerek işe başlamaktadır. Halıları yerinde temizlerken temelde yıkama makineleri kullanılmaktadır.

Yerinde Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

Samsun’da yerinde halı yıkama yöntemleri arasında tercih edilen buharla yerinde halı yıkama yöntemiyle mikroplar, kirler yerinden sökülerek halı son derece temiz bir hale getirilmektedir. Halı yıkama makinesine sıcak su ve şampuan karışımı aktarılan solüsyon oldukça güçlü bir şekilde makine ile çekilmekte ve halı temizlenmektedir. 

Kuru temizleme yönteminde ise halının kurumasını beklemeye gerek duyulmamaktadır. Temizlik tozu ile halı kaplanır ve tozun halıya işlemesinden sonra vakumlanarak temizleme işlemi tamamlanır.  Köpükle yıkama yöntemi de kuru temizleme yöntemine benzemektedir. Su ile köpük birlikte kullanılır. Köpüğün halıya işlemesinin ardından süpürülerek temizlik tamamlanır.

Şampuanlama yöntemi ise özel şampuanlar ile yıkama makinesinin kullanılması sayesinde yapılmaktadır. Ancak derinlemesine yerinde bir halı yıkama yöntemi olarak belirtilmemektedir. Fazla kirli olmayan halılar için uygun bir uygulama yöntemidir. Bonnet ile yerinde halı yıkama işlemi ise halıya kimyasal bir deterjan uygulamasını içermektedir. Bu deterjan döner temizleyici makine ile kirin sökülmesini sağlamaktadır. Bu işlem iş yerlerinde ve ofislerde kullanılmaktadır.

Samsun halı yıkama firmaları içerisinde tüm bu yerinde halı yıkama yöntemleri bulunmaktadır.

Yerinde Halı Yıkama Nasıl Yapılır?

Samsun’da yerinde halı yıkama hizmetlerinden faydalanarak hızlı bir şekilde halıların yıkanması ve de kurutulması sağlanmaktadır. Samsun halı yıkama fiyatları ise halı yıkama hizmeti veren firmaların kalitesine ve halıların boyutuna göre doğru oranda değişmektedir.

SAMSUN PRO WEB TASARIM
0552 888 25 88
HEMEN ARAYIN
0552 888 25 88
 WHATSAPP DESTEK
phone-handsetphonemap-markerearthmenu-circlepointer-rightpointer-left